AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis:
2.1.2019

Čeští a polští hasiči společně likvidovali první den v roce požár v Javorníku

JAVORNÍK

Hned první den v roce 2019 se čeští a polští hasiči společně potkali u likvidace požáru třípodlažní budovy v Javorníku na ul. Míru, která vzplála v 17:30 hodin.

Hlášení o požáru střechy třípatrového domu příjalo olomoucké krajské operační středisko a k požáru kromě českých jednotek hasičů z Jeseníku, Javorníku a Bílého Potoka požadovalo také polské kolegy z Paczkówa. Hasiči po průzkumu v dýchací technice zjistili, že jde o požár v prvním patře staršího bytového domu, kouř stoupal i z podkroví. Požár hasiči nejprve likvidovali z vnější strany budovy, poté uvnitř, jednotka z Polska používala k likvidaci požáru výškovou techniku.

Za 45 minut po oznámení požáru dostali hasiči plameny pod kontrolu, likvidaci hlásil velitel zásahu v 18:40 hodin.

Na místě byl také vyšetřovatel HZS Olomouckého kraje, který jako příčinu vzniku požáru stanovil s největší pravděpodobností nedbalost při používání topidla, škoda byla předběžně vyčíslena na 50.000 Kč. Při požáru nebyl nikdo zraněn ani hasiči nemuseli nikoho evakuovat.

Autor / zdroj: Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Olomoucký kraj připravuje třetí vlnu kotlíkových dotací

V pořadí už třetí vlnu výměny starých topidel na tuhá paliva za moderní zdroje vytápění chystá Olomoucký kraj. Z Ministerstva životního prostředí by s

Post

Horská služba Jeseníky má za sebou náročný víkend

Čtyřicet tři výjezdů ke zraněným osobám nejen na sjezdových tratích má přes uplynulý víkend za sebou Horská služba v Jeseníkách.

Post

Do Jeseníku se sjede špička českého lezeckého sportu

První březnový víkend se v jesenické sportovní hale bude rozhodovat o národní boulderingové reprezentaci. Jeseník totiž hostí Rock Point Český pohár v

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA