AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Vzhled čtvrti s rodinnými domy se díky tomuto zásahu zlepší – už tu nebudou letité betonové sloupy veřejného osvětlení, minulostí se stanou i ´nadzemní dráty´.
Vzhled čtvrti s rodinnými domy se díky tomuto zásahu zlepší – už tu nebudou letité betonové sloupy veřejného osvětlení, minulostí se stanou i ´nadzemní dráty´.
Autor / zdroj: Lenka Chalupová
9.12.2020

Masivní betonové sloupy se stanou minulostí, nahradí je lehké zinkované stožáry

Přerov

Betonové sloupy veřejného osvětlení a vzdušné vedení nízkého napětí zmizí z ulice generála Rakovčíka – kabely budou uloženy moderním způsobem pod zemí. Minulostí se stane deset stožárů a čtvrť začne nově osvětlovat jedenáct LED svítidel usazených na žárově zinkovaných stožárech.

„Stavební práce mají být zahájeny ještě v prosinci, ukončeny budou do konce dubna příštího roku, celou akci zaštiťuje společnost ČEZ,“ uvedl náměstek přerovského primátora Michal Zácha. Obdobně už se v minulosti řešila situace v ulici Svépomoc, kde byly rovněž masivní betonové sloupy vyměněny za lehkou konstrukci veřejného osvětlení. I když jsou obě ulice od sebe vzdálené, spojuje je obdobný styl zástavby rodinných domů. „Jedná se o liniovou stavbu veřejného osvětlení ve středně obydlené části s malými požadavky na zábor – to znamená, že samotná stavba příliš nenaruší chod této části města,“ doplnil Miloslav Dohnal z přerovského magistrátu.

Za výměnu nadzemního vedení za podzemní zaplatí Přerov 584 tisíc korun.

Autor / zdroj: Lenka Chalupová

DALŠÍ ČLÁNKY

Tragická dopravní nehoda u Zlatých Hor

V neděli došlo v blízkosti hraničního přechodu u Zlatých Hor k vážné dopravní nehodě, která si vyžádala dva lidské životy.

V olomouckém kraji začalo očkování v domovech seniorů

Domov pro seniory Tovačov - právě toto zařízení bylo jedním z prvních svého druhu na území Olomouckého kraje, kde odstartovalo očkování proti Covid-19

Na konci měsíce se opět rozjedou všechny autobusy

Hejtmanství se připravuje na obnovení veřejné hromadné dopravy. Ta byla částečně omezena kvůli zavřeným školám. Do běžného režimu se mají spoje Integr

DNES SE STALO

HISTORIE

21. ledna 1438

bylo v Praze odhaleno a potlačeno chystané povstání proti Albrechtovi II. Habsburskému.

KULTURA

21. ledna 1904

měla v Brně premiéru opera Leoše Janáčka Její pastorkyňa.

DOPRAVA

21. ledna 1930

byl na křižovatce Václavského náměstí s Jindřišskou a Vodičkovou ulicí zprovozněn první světelný semafor v Praze.

POZVÁNKA OBRAZEM