AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Envato Elements
8.12.2020

Kvůli opakovaným krádežím skončil za branami vazební věznice

Šumpersko

Kriminalisté dopadli 52letého muže ze Šumperska, po kterém pátrali v souvislosti s krádežemi a vloupáním do rekreačních objektů, a to zejména v okolí Bušína, Písařova, Olšan, Červené Vody, Rudy nad Moravou, Hostic a dalšího přilehlého okolí.

Muž, kterého se policistům podařilo začátkem prosince zadržet v lese u Hartíkova, byl stále na pohybu a již v minulosti za sebou zanechával spoušť v podobě vykradených rekreačních objektů a za svou předchozí trestnou činnost byl odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání 14 měsíců.

V této nekalé činnosti však pokračoval i po svém propuštění na svobodu a jen v letošním roce má podle kriminalistů na svědomí vloupání do dalších dvou rekreačních chat, a to v Hosticích a Písařově. V chatách se zejména posilnil, oblékl a odnesl si drobnosti, které mohl dále využít. Zároveň se měl také opakovaně, vždy v noci, přikrást na pozemek k prodejně potravin a tam z venkovních prostor taktéž odcizit především lihoviny a potraviny.

Zadrženého muže kriminalisté obvinili z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. Vzhledem k tomu, že se měl některých z uvedených skutků dopustit v době vyhlášeného nouzového stavu, hrozí mu nyní mnohem přísnější, až osmiletý trest odnětí svobody. Trestní stíhání obviněného je vedeno vazebně.

Autor / zdroj: Jiřina Vybíhalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Tragická dopravní nehoda u Zlatých Hor

V neděli došlo v blízkosti hraničního přechodu u Zlatých Hor k vážné dopravní nehodě, která si vyžádala dva lidské životy.

V olomouckém kraji začalo očkování v domovech seniorů

Domov pro seniory Tovačov - právě toto zařízení bylo jedním z prvních svého druhu na území Olomouckého kraje, kde odstartovalo očkování proti Covid-19

Na konci měsíce se opět rozjedou všechny autobusy

Hejtmanství se připravuje na obnovení veřejné hromadné dopravy. Ta byla částečně omezena kvůli zavřeným školám. Do běžného režimu se mají spoje Integr

DNES SE STALO

HISTORIE

21. ledna 1438

bylo v Praze odhaleno a potlačeno chystané povstání proti Albrechtovi II. Habsburskému.

KULTURA

21. ledna 1904

měla v Brně premiéru opera Leoše Janáčka Její pastorkyňa.

DOPRAVA

21. ledna 1930

byl na křižovatce Václavského náměstí s Jindřišskou a Vodičkovou ulicí zprovozněn první světelný semafor v Praze.

POZVÁNKA OBRAZEM