AKTUÁLNĚ / Krimi

Další žena naletěla na falešého bankéře
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Policie ČR

Prostějov

Podvodníkovi, který se vydával za bankovního úředníka, naletěla 37letá žena z Prostějovska a přišla tak o 74 tisíc korun.

V pondělí 16. ledna ji telefonicky kontaktoval muž, který se představil jako pracovník zabezpečovacího úseku banky. Vysvětlil jí, že mají problém s jejím bankovním účtem a že je potřeba provést jeho zabezpečení. Nic netušící žena mu poskytla přihlašovací údaje do internetového bankovnictví i údaje ke své platební kartě. Do mobilu si také na jeho doporučení nainstalovala aplikaci pro vzdálený přístup. Poté zjistila, že z jejího účtu byla na zahraniční účet odeslána částka ve výši 74 tisíc korun. Obrátila se proto na policii.

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod, trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a trestného činu neoprávněný přístup k počítačovému systému a neoprávněný zásah do počítačového systému nebo nosiče informací, za které lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody na tři léta až osm let.


Doporučení

Nereagujte na telefonní hovory, SMS zprávy či e-maily, kterými se vás někdo pokouší vmanipulovat do situace, že jsou vaše finanční prostředky v ohrožení. Kdyby byly vaše peníze opravdu v ohrožení, banka sama zareaguje a učiní potřebná opatření. V případě pochybností vždy kontaktujte svou banku. Pokud Vás takovýmto způsobem již někdo kontaktoval, neváhejte a obraťte se na tísňovou linku Policie ČR na čísle 158 a celou záležitost oznamte.

 

Autor / zdroj: Marie Šafářová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.