SPORT / Hokej

Popis:
Autor / zdroj: hokejkv.cz
4.11.2019

Energie znovu padla, body má Olomouc

KARLOVY VARY / OLOMOUC

V utkání se Karlovy Vary dostaly do vedení, ale Olomouc rychle převzala iniciativu, kterou gólově projevila ve druhé třetině, v níž otočila skóre na 3:2 ve svůj prospěch. Energie už na výsledku ve třetí třetině i přes veškerou snahu nic nezměnila a musela se nakonec smířit s druhou porážkou v řadě.

Zpočátku se oba celky spíše hledaly a nemohly hře vtisknout nějakou tvář. Bojovalo se o střední pásmo a o puk samotný. Ve třetí minutě se však podařilo Skuhravému vyhrát vhazování v útočném pásmu na Matěje Stříteského, který svižnou ranou rozvlnil síť a dostal na hokejky svých spoluhráčů trochu klidu. Olomouc se zase nadechla o něco později v přesilové hře po pěkné kombinaci Musila a Nahodila, když druhý jmenovaný z těsné blízkosti trefil jen beton Novotného. Výhoda dostala Kohouty do hry a domácí se ocitali pod stále větším tlakem. Energie proto vytvářela mnoho chyb. Jednou z takových byla třeba velmi špatná rozehrávka Křemena, po níž byl před Novotným absolutně osamocen Olesz, který i přes velké množství času na karlovarského brankáře nevyzrál. Z nejhoršího se domácí dostali zhruba pět minut před koncem třetiny po vydařeném oslabení. Zbytek úvodního dějství by se dal označit za vyrovnanou partii bez větších šancí na obou stranách.

Olomouc využila zbytku početní výhody a od prvních sekund začala vystrkovat drápky. Jedovatou střelou prověřil Novotného například bek Dujsík. Vyrovnání si nakonec tým z Hané nechal až na další početní výhodu, v níž střelu Olesze z velkého úhlu Novotný tělem vyrazil před branku přímo na hůl nehlídaného a přesně dorážejícího Lukáše Nahodila. Sotva domácí vyrovnali, poslal sudí po vysoké holi Vojtěcha Poláka Energii opět do čtyř a k obratu stačilo hostům dalších třicet vteřin, díky schovanému přízemnímu nahození Davida Škůrka od modré přímo do branky. Energie se dokázala velmi rychle zase postavit na nohy, když Koblasa v brejkové situaci dva na jednoho našel na druhé tyči Tomáše Vondráčka, který usměrnil puk do odkryté branky.

Radost ale domácím dlouho nevydržela. Než uplynula další minuta, využil svou šanci z mezikruží na druhé straně také Lukáš Klimek, který vrátil hostům vedení. A divoká přestřelka tím rozhodně končit neměla. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a další nemalé šance si vzápětí vytvářeli domácí i hosté. Postupně se však hra zase trochu uklidnila, Energie začala přebírat iniciativu, ale na vyrovnání už se v prostřední části nedostalo, a to především díky výbornému výkonu brankáře Konráda, který si poradil například i s velmi dobře umístěnou tečí Fleka.

Karlovarští vlétli do třetí dvacetiminutovky se vší vervou a snažili se o rychlé vyrovnání. Vytvořili si převahu a v ní i několik menších šancí. K vsítění však Energii nepomohly ani početní výhody, v nichž obvykle vyniká. Asi největší šanci z mnoha dalších měl Dávid Gríger, který při dorážení z hranice brankoviště minul prázdnou branku již překonaného Konráda. S ubíhajícím čase byla na domácím družstvu patrná nervozita a z ní pramenící nepřesnosti. Hosté už výsledek kontrolovali. Západočeši zkusili zápas ještě zlomit díky odvolání brankáře v posledních minutách, ale druhé porážce bez bodu v řadě už uniknout nedokázali.

HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Stříteský (Skuhravý), 28. Vondráček (Koblasa, Šenkeřík) - 24. Nahodil (Olesz, Irgl), 25. Škůrek (Irgl, Nahodil), 29. Klimek (Strapáč, Dujsík)
Rozhodčí: Šír, Svoboda – Gerát, Hynek
Vyloučení: 5:4
Využití: 0:2
V oslabení: 0:0
Diváci: 4278

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, M. Rohan, Eminger, D. Mikyska – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – V. Polák, T. Mikúš, O. Beránek – Křemen, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý (C), Vondráček

HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Dujsík, Valenta – Burian, Strapáč, Irgl – Klimek, Nahodil, P. Musil – Olesz, Kolouch, Skladaný – Vodný, Hecl


Autor / zdroj: Daniel Kot / hokejkv.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Neplodných v Olomouckém kraji přibývá, ženy řeší mateřství pozdě

Odkládání rodičovství do pozdního věku, kouření, obezita a nezdravý životní styl – to vše se podepisuje na nárůstu počtu pacientů, kteří se léčí pro n

Olomoucký kraj kvůli covidu-19 odloží poznávací zájezdy seniorů. Pomůže jim jinak

S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci a doporučení hygieniků letos Olomoucký kraj nebude realizovat projekt Seniorské cestování.

Po deštích se nyní i ten nejhorší houbař vrací z lesa s úlovkem. Mějte se na pozoru, apelují odborníci

Po deštích v minulých dnech nosí houbaři z jesenických lesů zaplněné košíky hřibů a hub. Lékaři z Nemocnice AGEL Jeseník varují, že sbírat by lidé měl

DNES SE STALO

KULTURA28. září 1929

byla u příležitosti 1000. výročí smrti svatého Václava otevřena katedrála svatého Víta na Pražském hradě a byly poprvé pro veřejnost vystaveny korunovační klenoty.

PŘÍRODA28. září 1931

se otevřela Zoologická zahrada v Praze. Prvním zvířetem v pražské zoo byla vlčice Lotta a po ní mladá lvice Šárka.

ŠKOLSTVÍ28. září 1991

byla založena Ostravská univerzita v Ostravě. Skládá se z šesti fakult, dvou institutů a jednoho ústavu.

POZVÁNKA OBRAZEM