Zpravodajství / ARCHÍV

Odpadové Oskary míří k obcím Olomouckého kraji
Nejméně směsného odpadu produkovali v roce 2021 obyvatelé obcí Jeseník, Hustopeče nad Bečvou a Bílá Voda. Všechny obce dosahují nízké produkce směsného odpadu dlouhodobě. Město Jeseník bylo již dříve oceněno jako příklad dobré praxe.
Celníci vybírají nedoplatky za nezaplacené dopravní pokuty
Celníci mají od 1. 1. 2022 novou kompetenci. Při kontrole vozidel mohou hlídky vyžadovat zaplacení dosud neuhrazených pravomocných pokut, které byly v minulosti udělené za spáchané dopravní delikty. Jedná se tedy o pokuty neuhrazené do data splatnosti. Zmíněné oprávnění vešlo v účinnost na základě novelizace zákona o Celní správě České republiky.
Lidl opět podpoří těžce nemocné děti. Začíná 12. ročník sbírky Srdce dětem
Ve všech prodejnách Lidl začal už 12. ročník jedné z největších veřejných sbírek Srdce dětem. Sbírka potrvá až do neděle 13. listopadu a jejím hlavním cílem je pomoci těžce nemocným dětem a jejich rodinám.
Zahraniční dopravní experti podpořili český návrh řidičáku na zkoušku a možnost pro mladé řidiče, řídit od 17 let s doprovodem
Řidičský průkaz na zkoušku pro začínající řidiče, řízení s doprovodem od 17 let, preventivní kampaně cílené především na mladé muže a důraz na rozpoznání rizika a řešení krizových situací v autoškole jsou opatření, která mají pozitivní efekt na snížení nehodovosti začínajících řidičů.
Nemocnice AGEL Jeseník pořídila nové CT nejvyšší kvality. Je komfortnější i šetrnější pro pacienty a má i přesnější diagnostiku
Multidetektorová výpočetní tomografie (CT) v hodnotě více než 20 milionů korun rozšířila a zlepšila diagnostické možnosti Nemocnice AGEL Jeseník. Špičkové zařízení nabízí oproti předchozímu rychlejší vyšetření i nižší radiační zátěž.
Preventivní akce „Zabezpečte se“
S podzimním obdobím se každoročně zvyšuje riziko vloupání do rekreačních chat a chalup napříč Olomouckým krajem. Toho jsou si vědomi i policisté, a proto v těchto dnech zvyšují svou aktivitu v rámci probíhající preventivní kampaně s názvem „Zabezpečte se“.
Houbařením za čistší přírodu: Češi v lese hledají i nepořádek
Češi jsou vášniví houbaři a naše posedlost sběrem hub nepřestává udivovat především zahraniční návštěvníky. Spolu s tím, jak roste množství hříbků, které každoročně přineseme domů, se ale zlepšuje i náš přístup k nepořádku v lese.
V Olomouckém kraji nejlépe třídí odpady v Hranicích, Jeseníku, Majetíně a v Lipině
Obce, jejichž občané nejlépe třídí komunální odpad, získávají každoročně prestižní ocenění „O keramickou popelnici“.
Usměvavá srdíčka opět zaplaví ulice českých a moravských měst. Začínají podzimní Srdíčkové dny
Již v pondělí 19. září vyjdou do ulic studenti středních škol a odborných učilišť, aby po celý týden kolemjdoucím nabízeli sbírkové předměty na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. Obecně prospěšná organizace Život dětem totiž startuje 22. ročník tradičních Srdíčkových dnů na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi.
Maltézská pomoc pomáhá potřebným v Česku již 20 let
Nezisková organizace zřízená Českým velkopřevorstvím Suverénního řádu maltézských rytířů za 20 let své existence rozšířila působnost do 13 center po celé ČR a patří dnes mezi největší poskytovatele osobní asistence pro seniory v Česku.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Gastronomie

20. března 1992

otevřela firma McDonald’s svou první pobočku v České republice ve Vodičkově ulici.

Věda

20. března 1916

publikoval Albert Einstein svou slavnou obecnou teorii relativity.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí