KULTURA / Přednášky

Popis: Jedna z fotografií Jiřího Jůzla, kterou pořídil v Kanadě.
Jedna z fotografií Jiřího Jůzla, kterou pořídil v Kanadě.
Autor / zdroj: jirijuzl.cz
3.10.2018

Přednáška Jiřího Jůzla vás přenese do nádherné kanadské přírody

JESENÍK

Pokud se vydáte ve čtvrtek 11. října do knihovny Vincence Priessnitze v Jeseníku, octnete se v nádherné kanadské přírodě. A sice prostřednictvím přednášky trampa, cestovatele a dobrodruha Jiřího Jůzla. Přednáška začne v 17.30 hodin.

Tělem i duší tramp, vodák, sportovec, fotograf, muzikant, autor cestopisných publikací a samozřejmě cestovatel se srdcem dobrodruha. Takový je Jiří Jůzl, který všechny návštěvníky přednášky provede obávaným západním pobřežím z Port Renfrew do Bamfieldu na ostrově Vancouver (Národní park Pacific Rim) a kanadskými Skalnatými horami. Na místě si budete moct také koupit jeho knihy a nechat si je podepsat.

Na přednášku je nutná rezervace na telefonním čísle 584 413 598. Vstupné je 50 korun. Přednášku pořádají MKZ Jeseník. Uskuteční se ve čtvrtek 11. října od 17.30 hodin v knihovně Vincence Priessnitze v Jeseníku.

Plakát k akci.Autor / zdroj: mkzjes.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Neplodných v Olomouckém kraji přibývá, ženy řeší mateřství pozdě

Odkládání rodičovství do pozdního věku, kouření, obezita a nezdravý životní styl – to vše se podepisuje na nárůstu počtu pacientů, kteří se léčí pro n

Olomoucký kraj kvůli covidu-19 odloží poznávací zájezdy seniorů. Pomůže jim jinak

S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci a doporučení hygieniků letos Olomoucký kraj nebude realizovat projekt Seniorské cestování.

Po deštích se nyní i ten nejhorší houbař vrací z lesa s úlovkem. Mějte se na pozoru, apelují odborníci

Po deštích v minulých dnech nosí houbaři z jesenických lesů zaplněné košíky hřibů a hub. Lékaři z Nemocnice AGEL Jeseník varují, že sbírat by lidé měl

DNES SE STALO

KULTURA28. září 1929

byla u příležitosti 1000. výročí smrti svatého Václava otevřena katedrála svatého Víta na Pražském hradě a byly poprvé pro veřejnost vystaveny korunovační klenoty.

PŘÍRODA28. září 1931

se otevřela Zoologická zahrada v Praze. Prvním zvířetem v pražské zoo byla vlčice Lotta a po ní mladá lvice Šárka.

ŠKOLSTVÍ28. září 1991

byla založena Ostravská univerzita v Ostravě. Skládá se z šesti fakult, dvou institutů a jednoho ústavu.

POZVÁNKA OBRAZEM