Zpravodajství

Olomoucký krajský úřad váš názor zajímá. Řekněte mu ho
Olomoucký kraj
Jen zhruba pět minut vám zabere vyplnění dotazníku, kterým chce Krajský úřad Olomouckého kraje zjistit například to, jak jste s jeho prací spokojení, co by se mělo zlepšit nebo kterou oblast krajské správy považujete za nejdůležitější.
Velikonočního odběru krve se v Nemocnici AGEL Jeseník zúčastnilo 42 dárců
Jeseník
Na hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice AGEL Jeseník bylo ve čtvrtek 6. dubna nebývale rušno. Velikonoční výzvu k darování krve vyslyšelo celkem 42 dárců, mezi nimiž se kromě prvodárců vyskytl také nezvykle vysoký počet jubilantů.
Mladí pekaři se utkali v soutěži Pekař roku 2023 junior
Poslední březnové úterý a středu proběhl již 25. ročník soutěže Pekař roku v kategorii junior. Finále se zúčastnilo deset nejlepších studentů z potravinářských škol a učilišť z celé České republiky.
Startuje 2. ročník výtvarné soutěže Auto pro Zdravotního klauna
Společnost Škoda Auto a nezisková organizace Zdravotní klaun zahajují druhý ročník kreativní soutěže Auto pro Zdravotního klauna, v jejímž rámci mohou děti navrhnout vzhled vozu Škoda Enyaq iV.
Přijímací řízení na SŠ: školy praskají ve švech. Druhé kolo vypíše minimum škol
Na střední školy míří jeden z nejsilnějších ročníků posledních let. Základní školy letos opustí o 107 tisíc deváťáků. Tisíce dětí se na vysněnou školu letos nedostanou.
Nestíháte přijet včas k volbám? O voličský průkaz pro první kolo můžete online žádat do 6. ledna
Plánujete při lednových volbách prezidenta republiky volit mimo své trvalé bydliště? Jde to s pomocí voličského průkazu. Ten teď získáte jednodušeji než dřív.
V Olomouckém kraji začaly jezdit první nové elektrické jednotky RegioPanter
Olomoucký kraj
První dvě nové soupravy RegioPanter začaly jezdit na nově elektrifikované trati z Olomouce přes Uničov do Šumperka. Do konce roku České dráhy převezmou celkem čtyři tyto dvouvozové jednotky, v lednu je doplní pátá.
Do lékáren v Olomouckém kraji se dostanete také o vánočních svátcích i na Nový rok
Olomoucký kraj
Kde bude možné nakoupit potřebné léky o nadcházejících vánočních svátcích? Olomoucký kraj zajistil lékárenskou pohotovost tak, že 25. a 26. prosince i na Nový rok bude v každém okrese v provozu alespoň jedna lékárna.
Hasiči radí: Vánoční desatero aneb Jak se vyvarovat požáru
Sváteční týden začal a s ním spousta shonu, ale také příjemných vánočních aktivit, jako je zdobení vánočního stromečku, zapalování prskavek nebo svíček.
Státní veterinární správa z důvodů šíření ptačí chřipky zakazuje venkovní chov drůbeže
Státní veterinární správa z důvodu přibývajících ohnisek vysoce patogenní ptačí chřipky v České republice vyhlašuje mimořádná veterinární opatření s celostátní působností. Všem chovatelům drůbeže s výjimkou běžců a holubů od zítřejšího dne zakazuje chovat drůbež pod širým nebem a nařizuje umístit chované ptáky do budov v hospodářství.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Historie

29. května 1453

dobyli turci v čele se sultánem Mehmedem II. Konstantinopol – Byzantská říše zanikla. (Toto datum je některými historiky považováno za konec středověku.)

Věda

29. května 1914

dostala chemická abeceda české koncovky navržené Emilem Votočkem a Alexandrem Sommerem-Baťkem.

Věda

29. května 1919

testoval Arthur Eddington při zatmění Slunce poprvé platnost všeobecné teorie relativity.