Zpravodajství

Nestíháte přijet včas k volbám? O voličský průkaz pro první kolo můžete online žádat do 6. ledna
Plánujete při lednových volbách prezidenta republiky volit mimo své trvalé bydliště? Jde to s pomocí voličského průkazu. Ten teď získáte jednodušeji než dřív.
V Olomouckém kraji začaly jezdit první nové elektrické jednotky RegioPanter
Olomoucký kraj
První dvě nové soupravy RegioPanter začaly jezdit na nově elektrifikované trati z Olomouce přes Uničov do Šumperka. Do konce roku České dráhy převezmou celkem čtyři tyto dvouvozové jednotky, v lednu je doplní pátá.
Do lékáren v Olomouckém kraji se dostanete také o vánočních svátcích i na Nový rok
Olomoucký kraj
Kde bude možné nakoupit potřebné léky o nadcházejících vánočních svátcích? Olomoucký kraj zajistil lékárenskou pohotovost tak, že 25. a 26. prosince i na Nový rok bude v každém okrese v provozu alespoň jedna lékárna.
Hasiči radí: Vánoční desatero aneb Jak se vyvarovat požáru
Sváteční týden začal a s ním spousta shonu, ale také příjemných vánočních aktivit, jako je zdobení vánočního stromečku, zapalování prskavek nebo svíček.
Státní veterinární správa z důvodů šíření ptačí chřipky zakazuje venkovní chov drůbeže
Státní veterinární správa z důvodu přibývajících ohnisek vysoce patogenní ptačí chřipky v České republice vyhlašuje mimořádná veterinární opatření s celostátní působností. Všem chovatelům drůbeže s výjimkou běžců a holubů od zítřejšího dne zakazuje chovat drůbež pod širým nebem a nařizuje umístit chované ptáky do budov v hospodářství.
Hledá se stavba roku Olomouckého kraje
Olomoucký kraj
Olomoucký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků vyhlašuje desátý ročník soutěže Stavba roku Olomouckého kraje. Nominace mohou lidé posílat do 31. ledna 2023.
Ptačí chřipka je v Evropě na podzim na vzestupu
Státní veterinární správa upozorňuje, že v podzimních měsících každoročně výrazně roste riziko šíření ptačí chřipky. Růst rizika souvisí s migrací volně žijících stěhovavých ptáků.
Scholaris nabídl drinky, 3D tisk a budoucnost pro mladé
Olomoucký kraj
Pět měst v Olomouckém kraji a přes 70 škol lákajících nové studenty posledních ročníků základních škol. Taková byla přehlídka Scholaris, která už tradičně pomáhá dětem i jejich rodičům vyřešit zapeklitou otázku – kam na střední nebo vyšší odbornou školu.
Zachrání i půlkilová miminka - Neonatologie slaví světový den
Každý rok spatří světlo světa 15 milionů předčasně narozených dětí, až 8500 z nich se narodí v České republice. Pro jejich spokojenost a zdravý vývoj je zcela zásadní blízkost a dotek rodičů.
Odpadové Oskary míří k obcím Olomouckého kraji
Olomoucký kraj
Nejméně směsného odpadu produkovali v roce 2021 obyvatelé obcí Jeseník, Hustopeče nad Bečvou a Bílá Voda. Všechny obce dosahují nízké produkce směsného odpadu dlouhodobě. Město Jeseník bylo již dříve oceněno jako příklad dobré praxe.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

VESMÍR

31. ledna 1958

vypustily Spojené státy americké do vesmíru svoji první družici - Explorer 1.

DOPRAVA

31. ledna 1959

byl v Teplicích ukončen provoz tramvají.