KULTURA / Výstavy

Díky výstavě se přenesete do časů našich prababiček

JESENÍK

Výstava Vlastivědného muzea Jesenicka vás přenese do časů našich prababiček. Uvidíte tady například starodávné ozdoby, formy na cukroví nebo dobové vánoční dárky.

V čase vánočních svátků se díky návštěvě Vlastivědného muzea Jesenicka můžete přenést do časů našich babiček. V galerii Vodní tvrze nahlédnete do vánočně vyzdobené selské jizby a seznámíte se se starými vánočními zvyky. Ty pravé Vánoce našich předků připomenou např. starodávné ozdoby, formy na cukroví nebo dobové vánoční dárky. Pomyslnou třešničkou na dortu pak bude takzvaný Jesenický betlém z přelomu 19. a 20. století, který je zapůjčen z místní římskokatolické farnosti v Jeseníku a očím návštěvníků se představí vůbec poprvé.

Výstavu Vlastivědného muzea Jesenicka můžete navštěvovat do 6. ledna 2019.

Autor / zdroj: -red-
Popis: Plakát k akci.
Plakát k akci.
Autor / zdroj:

DALŠÍ ČLÁNKY

Neplodných v Olomouckém kraji přibývá, ženy řeší mateřství pozdě

Odkládání rodičovství do pozdního věku, kouření, obezita a nezdravý životní styl – to vše se podepisuje na nárůstu počtu pacientů, kteří se léčí pro n

Olomoucký kraj kvůli covidu-19 odloží poznávací zájezdy seniorů. Pomůže jim jinak

S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci a doporučení hygieniků letos Olomoucký kraj nebude realizovat projekt Seniorské cestování.

Po deštích se nyní i ten nejhorší houbař vrací z lesa s úlovkem. Mějte se na pozoru, apelují odborníci

Po deštích v minulých dnech nosí houbaři z jesenických lesů zaplněné košíky hřibů a hub. Lékaři z Nemocnice AGEL Jeseník varují, že sbírat by lidé měl

DNES SE STALO

KULTURA28. září 1929

byla u příležitosti 1000. výročí smrti svatého Václava otevřena katedrála svatého Víta na Pražském hradě a byly poprvé pro veřejnost vystaveny korunovační klenoty.

PŘÍRODA28. září 1931

se otevřela Zoologická zahrada v Praze. Prvním zvířetem v pražské zoo byla vlčice Lotta a po ní mladá lvice Šárka.

ŠKOLSTVÍ28. září 1991

byla založena Ostravská univerzita v Ostravě. Skládá se z šesti fakult, dvou institutů a jednoho ústavu.

POZVÁNKA OBRAZEM