VOLNÝ ČAS / Bazény, koupaliště

Přerov bude mít po 45 letech novou bazénovou vanu. Vnitřní areál se na začátku května uzavře
Přerovský bazén byl otevřen v roce 1978 a světle modré obklady pokrývající dno i stěny jsou ještě původní. Poslední zásadnější opravou prošel plavecký areál v roce 2011.  
Autor / zdroj foto: Lenka Chalupová

Přerov bude mít po 45 letech novou bazénovou vanu. Vnitřní areál se na začátku května uzavře

Dlouho plánovaná oprava přerovského padesátimetrového bazénu je na spadnutí. Ještě se čeká na podepsání smlouvy s realizační firmou – a pokud všechno klapne, tak v úterý 2. května se areál uzavře a bazén obsadí dělníci, kteří tu budou 185 dnů pracovat na výměně bazénové vany. Ta současná je ještě z roku 1978, kdy byl krytý bazén v Přerově otevřen – v posledních letech se ale v tělese vany objevily mikrotrhliny a dochází k průsakům vody, proto je nutné zahájit rekonstrukci. Za tu dá město 22 milionů 671 tisíc korun a provádět ji bude Přerovská stavební společnost, která jako jediná projevila o zakázku zájem.

„Přípravy na rekonstrukci jsou v plném proudu, v současné době vyklízíme rozlehlé vnitřní prostory především v suterénu. Od května by měl být otevřen venkovní 25metrový bazén, kde by se měla voda přihřívat. V průběhu rekonstrukce snížíme vstupné o dvacet procent a automaticky bude prodloužena platnost kreditních čipů,“ informoval Petr Kouba – jednatel společnosti Sportoviště Přerov, která bazén provozuje. Zatímco bazén bude půl roku zavřený, dělníci budou sanovat podkladní vrstvy, vybourávat staré keramické obklady a nahrazovat je novými. „Součástí zakázky je i oprava přelivných žlábků a ochozových ploch bazénu. Ochozy budou doplněny o nové liniové odvodnění a nové budou i startovací bloky. Barva obkladů bude v kombinaci modrá a bílá,“ řekl náměstek primátora Vladimír Lichnovský.

Zástupci města uvažovali rovněž o modulárním systému, který je tvořen panely z nerezové oceli v kombinaci s tvrdým PVC. Nakonec se rozhodli, že upřednostní tradiční kachličky a dlažbu, neboť je žádoucí, aby byl kvůli závodním plavcům zachován standardní rozměr plaveckého bazénu, což je u nerezové vany problematické.

Autor / zdroj: Lenka Chalupová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.