KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

V Auto moto veterán muzeu v České Vsi můžete obdivovat historické motorky, auta i klubové trofeje
 
Autor / zdroj foto: Auto moto veterán muzeum

Auto moto veterán muzeum / Česká Ves

Historické motocykly, auta, historický nábytek, klubové trofeje či dokumentace motoristického hnutí jesenického regionu. To všechno je k vidění v Auto moto veterán muzeu v České Vsi. Nachází se v bývalé kuželně za místním závodním hostincem.

Auto moto veterán klub Česká Ves v AČR byl založen 6. 11. 1998. Klub založilo 14 nadšenců. Vznik klubu inicioval sběratel historických motocyklů Jiří Hauerland.

Jedním ze stěžejních cílů Auto moto veterán klubu Česká Ves bylo vybudování muzea historických motocyklů, což se podařilo v roce 1999, kdy bylo muzeum slavnostně otevřeno. Muzeum se nachází za závodním hostincem v České Vsi v bývalé kuželně, místnost je třicet šest metrů dlouhá a šest metrů široká.

V muzeu se nachází sbírka historických motocyklů, automobilů, historický nábytek, klubové trofeje, dokumentace motoristického hnutí jesenického regionu, prezentace úspěchů známých závodníků z autokrosu, motokár, silničních motocyklů a dalších. Přilehlý pozemek s altánem slouží jako parkovací plocha s možností pořádání různých motocyklových srazů. Pořádají se zde i různé společenské akce obce.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu muzea

 

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.